Oluline teada

Süsteemne pereteraapia

​Pereteraapia on psühhoteraapia meetod, mille fookuses on pereliikmete ja teiste oluliste inimeste omavaheline suhtlemine, suhete kvaliteet, erinevad arengukriisid ja nendega toimetulek.

Iga perekond on ainulaadne sotsiaalne süsteem ja sellel on oma kindel tasakaal, struktuur ning suhtlemismustrid. Kui perekonnas toimub mingi muutus, kus endist tasakaalu ei suudeta säilitada, mõjutab see kogu süsteemi.

Iga pereliige on osa laiemast peresüsteemist ning muutus ühes liikmes mõjutab kogu perekooslust. Teraapia eesmärgiks on aidata perel toime tulla antud muutusega ja leida optimaalne lahendus, mis parandaks kogu perekonna toimimist, suurendaks pereliikmete rahulolu ning lähedust.

Sagedasemad pereteraapiasse pöördumise põhjused:

  • Rahulolematus pere toimimises (erinevad arusaamatused, konfliktide tõus, rollisegadus)
  • Paarisuhteprobleemid
  • Väikelaste ja noorukite emotsionaalsed ning käitumisprobleemid
  • Vanemlike oskuste puudulikkus
  • Muutustega toimetulek (pereliikme tervisehäda, lapsevanemaks saamine, kolimised, lein, töökoha kaotus)
  • Kärgpere probleemid
  • Psüühilised probleemid

Pereteraapia toimub turvalises ja toetavas keskkonnas, kus püsivate muutuste saavutamiseks on oluline läbida teraapia tervikuna.

Vajalike kordade arv sõltub perega püstitatud konkreetsetest eesmärkidest. Teraapia toimub enamasti vestluse vormis, kestab poolteist tundi ja algab tavaliselt kogu perega tutvumisest.

Paaride puhul algab teraapia partneritega kohtumisest, kuid tulla võib ka üksi.

Hoia end ja oma lähedasi suhteid, need on meie vaimse tervise alus.

Tule julgelt pereteraapiasse!

Broneeringu tühistamine

Juhul, kui Te ei saa vastuvõtule tulla, palume sellest teatada hiljemalt 2 tööpäeva enne vastuvõtu algust emailile info@upk.ee või täites alloleva vormi.

Mõjuva põhjuseta vastuvõtule ilmumata jätmise korral on meil õigus visiidi eest esitada arve vastavalt kehtivale hinnakirjale või jätta ette makstud visiiditasu tagastamata. Muudel juhtudel tagastatakse kogu ettemaks.